Меню сайта
Наш опрос
На решение каких проблем, направленные социальные обязанности угледобывающих предприятий
Всего ответов: 52
Поиск
Loading
Партнеры
Партнеры
Архив публикаций

Україна-Казахстан: зустріч експертів EITI у вугільній галузі

12 лютого Інститут сталого розвитку став ініціатором зустрічі експертів EITI у вугільній галу із України та Казахстану. Експертну зустріч було проведено в межах проекту "Транспарентність фінансових потоків у вуглевидобувному секторі в Україні” за підтримки програми "Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду "Відродження”.
Під час зустрічі експертами було обговорено питання організації процесу декларування прибутків вуглевидобувних підприємств в Україні та Казахстані. Окремим пунктом бесіди стало обговорення бажання забезпечувати прозорість в процесі видобутку та продажу кам’яного вугілля казахськими та українськими компаніями.Слід зазначити, що Казахстан, на відміну до України, просунув процес шляху до ініціативи EITI на рівні Уряду. Фокусною особою від Уряду Казахстану є віце-міністр Міністерства промисловості та нових технологій пан Нурлан Сауранбаев. Урядом Казахстану впроваджується ініціатива EITI як у нафто- та газовидобувні компанії, так і у гірськовидобувні компанії (видобуток кам’яного вугілля, залізної і мідної руди, фосфатів).У галузі вуглевидобування, до ініціативи EITI приєдналось 2 підприємства Казахмис (зі штаб-квартирою у Лондоні) та Русал. Так, експерт Євразійського національного університету (Казахстан) Діана Мадіярова зазначила: «Насьогодні, Русал є активним видобувачем кам’яного вугілля, що впроваджує принципи публікування інформації про прибутки та видатки, відповідно до умов EITI. Так, підприємство відкрито демонструє прибутки, що отримані від експлуатації Екібастузького кам’яновугільного родовища, разом із збільшенням видобутку демонструється пропорційне збільшення прибуткової частини компанії». Так, підприємство «Богатир Комір», що входить до активів Русалу, збільшує видобуток вугілля на 2 розрізах Богатир та Північний, що пов’язано із зростанням енергогенеруючих потужностей Казахстану. «Відповідно, відбуваються трансформації у фінансовій звітності підприємства, що загальнодоступне всім громадянам», - зазначає експерт, - «крім того, розширюється програма корпоративної соціальної відповідальності підприємства».Слід зазначити, що Інститутом сталого розвитку будуть використовуватись інструменти, розроблені експертами Казахстану щодо впровадження EITI у вугільній галузі.

За інформацією прес-служби Інституту сталого розвитку
Мета програми "Громадянське суспільство та належне врядування”– сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.


Юрій Бойко закликав компанії з видобутку сланцевого газу до партнерства

Уряд України готовий встановлювати партнерські стосунки з компаніями, які здатні увійти в бізнес сланцевого газу в Україні.

Про це він заявив під час міжнародної конференції «Природний газ та енергетичне майбутнє України», що відбулася у Києві 18-19 січня. На конференцій провідна енерго-консалтингова компанія IHS CERA представила свої висновки щодо можливостей газового ринку України.

«Уряд готовий встановлювати партнерські стосунки з компаніями, що здатні увійти в бізнес сланцевого газу в Україні, допомоги їм налагодити зв’язки з міністерствами та відомствами», - сказав Юрій Бойко.

Міністр зазначив, що завдяки цій конференції та роботі IHS CERA з’явилось бачення тих кроків, які дозволять реалізувати потенціал України з видобутку 70 мільярдів кубометрів газу на рік, про який заявив керівник компанії IHS CERA Даніел Єргін.

«Поточне становище вимагає швидких заходів з покращення інвестиційного клімату. Це дозволить отримати інвестиції у газову галузь в потрібних обсягах та реалізувати амбітні плани з видобутку 70 мільярдів кубометрів газу на рік. На думку пана Єргіна, таких обсягів видобутку Україна може досягти», - сказав Юрій Бойко.

Міністр зазначив, що завдяки роботі IHS CERA з’явилось розуміння можливостей видобутку сланцевого газу в Україні.

«Ми зрозуміли, що програма з видобутку сланцевого газу, яка завдяки зусиллям підприємців зі США змінила газову мапу світу, має бути впроваджена в Україні», - сказав Юрій Бойко.

У свою чергу Даніел Єргін зазначив, що завдяки роботі, проведеній IHS CERA, з’явилося бачення можливостей, які існують в газовому секторі України, зокрема і щодо нетрадиційних газових ресурсів.

Керівник IHS CERA додав, що реалізація потенціалу України з видобутку газу з нетрадиційних джерел забезпечуватиме не тільки додаткові енергоресурси, але й даватиме інші позитивні результати для економіки, зокрема, створення робочих місць і підвищення конкурентоспроможності.

Разом з тим Даніел Єргін наголосив, що для реалізації потенціалу України потрібні інвестиції.

«Для того щоб реалізувати потенціал треба перейти від інвестицій в 1 млрд доларів на рік до 10 млрд. Ці кошти прийдуть, якщо буде необхідне інвестиційне середовище і клімат, який дозволить їм прийти», - сказав керівник IHS CERA.

В зв’язку з цим він закликав Україну до прийняття тих рішень, які компанія IHS CERA рекомендувала за результатами проведеного аналізу. Даніел Єргін зазначив, що ці рішення мають бути ухвалені в розумний строк, бути передбачуваними і послідовними.

Юрій Бойко та Даніел Єргін домовились продовжити співробітництво у майбутньому та подякували учасникам конференції за ефективну роботу.

Прес-служба Міненерговугілля



Міненерговугілля: галас навколо закупівлі бурових створюють, щоб завадити Україні освоювати Чорноморський шельф

В прямому ефірі програми «Велика політика» на телеканалі «Інтер» 20 січня 2012 року Міністру енергетики та вугільної промисловості Юрію Бойку поставили запитання щодо прозорості купівлі Україною бурових установок.

У відповідь Міністр Юрій Бойко заявив:

«Ми пішли на безпрецедентний крок – у відкритому ефірі показали платіжні документи, куди платив «Нафтогаз України» і за що. А коли купували другу бурову установку, ми запросили журналістів і конверти по конкурсу відкривали у їх присутності.

Є перешкоди для того, щоб ми підвищили свою енергетичну незалежність, але ми будемо продовжувати цю роботу. Ми будемо реально освоювати Чорноморський шельф, тому що це найбільший резерв України по газу. За рахунок, у тому числі, першої бурової, ми цього року отримаємо додатково мільярд кубів газу».

Хочемо наголосити, що сьогодні, коли у світу йде гостра боротьба за енергоресурси, а у деяких регіонах - аж до застосування силових методів, є дуже значна зацікавленість певних суб’єктів, які не хотіли би освоєння Україною шельфу Чорного моря і перетворення нашої держави із країни-споживача енергоресурсів на нового гравця на ринку.

Україна залучила міжнародну компанію Halliburton для проведення аудиту закупівлі першої бурової установки. 17 листопада 2011 року Halliburton видала звіт щодо вартості бурової установки, згідно з яким Halliburton не знайшла відхилень від ринкових умов при закупівлі Україною першої бурової установки. Згідно звіту, початкова купівельна ціна бурової установки становить 248,5 млн. доларів, а решта коштів – 144,32 млн доларів - направлені на додаткове обладнання, послуги та доставку.

Зазначимо, що всі платіжні документи щодо закупівлі цієї бурової установки були продемонстровані в ефірі «5 каналу» головою НАК «Нафтогаз України» Євгеном Бакуліним 6 червня 2011 року і заступником голови НАК Вадимом Чупруном 17 червня 2011 року.

Прес-служба Міненерговугілля звертає увагу, що відкриття конвертів із конкурсними пропозиціями учасників (21 вересня 2011 року) та оголошення переможця конкурсу (2 листопада 2011 року) при закупівлі другої бурової установки проводилось у прямому ефірі в присутності представників всіх провідних українських ЗМІ.

Вважаємо, що подальші інсинуації з приводу закупівлі бурових установок – засіб у конкурентній боротьбі з освоєння Чорноморського шельфу, направлений на зниження енергетичної безпеки України.

Нагадаємо, за рахунок освоєння шельфу Чорного та Азовського морів Україна має можливість вже в найближчому майбутньому суттєво збільшити видобуток нафти і газу, а в перспективі - звести до мінімуму обсяги закупівлі імпортних енергоносіїв. Потенційні запаси шельфу оцінюються в 2,3 млрд. тонн умовного палива, їх освоєння не перевищує 4%.

Планується, що перша з двох придбаних СПБУ  - «Петро Годованець» почне роботу у 2012 році. Основне місце її дислокації - нафтове родовище Суботіна, освоїти яке за допомогою діючих СПБУ з технічних причин не є можливим, у тому числі через низьку швидкість буріння. Передбачається, що на родовищі Суботіна буде пробурено 50-60 свердловин за допомогою СПБУ «Петро Годованець».

Друга бурова установка, договір на придбання якої підписано 2 листопада 2011 року, буде задіяна у розвідці нових родовищ у Північно-західній частині і Прикерченській ділянці шельфу Чорного моря. Там на глибинах моря у 70-120 метрів виявлено 11 перспективних структур. Прогнозні ресурси п'яти з них становлять близько 70 млрд. куб. м природного газу, а решти шести - понад 70 млн. тонн нафти. Першим місцем розвідувальних бурових робіт стане структура Рифтова-Осетрова.

У світі останнім часом спостерігається значне підвищення інтересу до морських бурових установок. 2011 року кількість замовлень на виготовлення нових бурових установок досягла небувалого рівня – близько 100, причому найбільший попит спостерігався саме на самопідйомні бурові установки. Це пояснюється одностайними прогнозами аналітиків щодо збільшення споживання енергоносіїв у наступні десятиліття, а також прагненням компаній видобувати енергоресурси саме в морі.

У зв’язку з цим у світі спостерігається дефіцит бурових установок, у вільному продажу їх немає, а черги на купівлю бурових розтягнулися на декілька років наперед.

Источник:http://mpe.kmu.gov.ua
 

 
26 грудня 2011
За 11 місяців 2011 року середньомісячна заробітна плата працівників вугледобувних підприємств зросла на 18,4%. Під постійним контролем Міненерговугілля перебувають питання своєчасної виплати та підвищення рівня заробітної плати працівникам вугледобувних підприємств. Так, за 11 місяців 2011 року середньомісячна заробітна плата працівників вугледобувних підприємств зросла на 18,4% до 5134,2 грн. (на кінець 2010 року становила 4335,7 грн.), зарплата прохідників зросла до 7273,8 грн., тобто на 19,9 % (у 2010 р. - 6068,6 грн.), а ГРОВ - до 7942,2 грн. (15,1%) було 6900,6 грн.
Источник:Міністерство Енергетики Та Вугільної Промисловості України
http://mpe.kmu.gov.ua/fuel/control/uk/publish/article?art_id=215263&cat_id=194359



11 листопада 2011 року в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України пройшло засідання Колегії, на якому було розглянуто питання готовності до роботи в осінньо-зимовий період 2011/2012 року.

Члени колегії обговорили питання безперебійного функціонування систем енерго- та тепло забезпечення населення та об’єктів економіки в зимовий період.

У засіданні Колегії, що пройшло під головуванням заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергія Чеха, взяли участь представники профільних департаментів Міністерства, керівники енергетичних компаній, народні депутати та представники галузевих профспілок.

Колегії також розглянула питання виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», участь підприємств вугільної промисловості в галузевому об’єднанні організацій роботодавців та питання нагородження.

Прес-служба Міненерговугілля


Підвищення рівня промислової безпеки – пріоритетний напрямок діяльності для керівників усіх вугледобувних підприємств

17 листопада 2011 року відбулось засідання Постійно діючої комісії з охорони праці та промислової безпеки у вугільній промисловості Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (ПДК).У засіданні взяли участь члени ПДК, керівники вугледобувних підприємств державної та недержавної форми власності, директори галузевих інститутів, керівники профспілкових організацій галузі, представники Держгірпромнагляду та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань.Присутні проаналізували стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах галузі за 9 місяців та жовтень 2011 року та результати обстеження стаціонарного обладнання підприємств. Окрім цього було надано оцінку виконанню наказу Міненерговугілля про встановлення особливого режиму контролю на вугледобувних підприємствах у період з 20 вересня по 1 листопада 2011 року.Перший заступник Міністра Ігор Попович звернув увагу присутніх, що питання охорони праці та безпеки виробництва – це питання, які знаходяться на постійному контролі Президента, Уряду та Міністра енергетики та вугільної промисловості України, і їх вирішення має бути першочерговими для кожного керівника шахти.«Кілька днів тому Міністр Юрій Бойко проводив нараду з питань підвищення рівня промислової безпеки та охорони праці, під час якої підкреслив, що безпека праці на підприємствах галузі вимагає підвищеної уваги і є одним з ключових факторів в оцінці діяльності кожного підприємства. Юрій Анатолійович наголосив на необхідності проведення регулярних протиаварійних тренувань і навчань. Тренування будуть проходити відповідно до графіку: на підприємствах підвищеної небезпеки - один раз у квартал, на інших - один раз у півроку. Кожне тренування буде іспитом на готовність підприємств до ліквідації аварійних ситуацій», - зазначив Ігор Попович.За підсумками засідання ПДК учасниками було прийнято за основу, з подальшим доопрацюванням із урахуванням наданих пропозицій та доповнень, проект протокольного рішення.

http://mpe.kmu.gov.ua/fuel/control/uk/publish/article?art_id=213458&cat_id=35109


Календарь
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Соц. закладки
Фотогалерея
Видеоматериалы
Поиск
 
 
Copyright MyCorp © 2024